October 2013

Co vy a Halloween?

31. october 2013 at 16:21 | Angie. |  diary
Než zase zmizím bez jediného slova, chtěla jsem napsat alespoň něco do deníčku.
Tentokrát takový interaktivní článek, protože by mě vážně zajímalo...

Co vy a Halloween?

Dlabete dýni? Slavíte Halloween? Chodíte na Halloweenské party? Líbí se vám to? Myslíte, že by se měl slavit i u nás?
Jak na vás působí? Hrozně by mě zajímalo, jak se na to dívá někdo jiný, než já. Vážně, jsem zvědavá.
* * * * * *
Mně osobně se Halloween líbí... ve své podstatě, musí to být vážně zábava, když jdou děti trick and treat v kostýmech a vybíraj sladkosti a tak... ale já jsem nevyrostla v Americe ani v Anglii, nikde, kde by se Halloween normálně slavil. Nikdy jsme se neoblíkali do kostýmů, nechodili vybírat cukroví, nedlabali jsme dýni. Tu písničku, kterou jsem už před x lety našla na youtube, mám hrozně ráda, je taková hodně netradiční. Vždycky si ji na Halloween pustím :D
Myslím, že bych někdy chtěla zažít pravý Halloween.
Ale ne u nás. Ne tady. V Americe nebo někde. Není to náš svátek. U nás je to stejně jako Valentýn prostě komerčně zpropagovaná akce, díky který si spousta prodejců nakapsuje, ale pro Čechy ve svý podstatě nemá žádnej hlubší význam. My máme Dušičky... 2. listopadu uctíváme mrtvé. Bez kýče, bez kostýmů... Halloween je Předvečer všech svatých, pro národy, které Halloween slaví to má jistě svůj význam... asi jak pro koho teda... u nás je to prostě jen netradiční zábava, která sice může být zajímavá, ale já osobně se slavení Halloweenu neúčastnila nikdy jinak, než že jsem dělala Halloweenskej speciál na blogu, aby se neřeklo... Nemám nic proti tomu, že jiní lidi Halloween třeba slaví nebo ho mají rádi, ale já osobně jsem prostě toho názoru, že my bychom měli být spíš věrní našim národním svátkům než přebírat od cizích ty jejich. Na co potřebuju 14. února všude vídat plyšový růžový srdíčka, když máme 1. Máj? Vždyť je to i hezčí... :D Neni taková kosa, stromy a kytky kvetou... ty květy je asi to maximum růžový, co já zvládnu :D Ačkoliv musím říct, že už se k tomu taky stavím o něco víc benevolentně než ještě před pár lety.
No, můj názor znáte, někteří už ho znají dýl... každopádně by mě zajímal ten váš. Budu ráda, když se vyjádříte do komentářů.
- Angie.

Photo of the day (October 31, 2013)

31. october 2013 at 16:04 | Angie. |  Photo of the Day
Jedna Halloweenská.

Právo úspěšně za mnou.

30. october 2013 at 23:19 | Angie. |  diary
Ahojte. Jak se máte?
Říkala jsem si, že už jsem dlouho nepsala nic do deníčku a že byste si možná zasloužili nějaké to vysvětlení, proč jsem tu teď příliš nebyla. Má to poměrně jednoduchý důvod. Musela jsem se učit nebo jsem furt někde courala. Případně obojí. To moje courání obnášelo především kina, protože je tenhle tejden Seveský filmový podzim... a včera bylo Aero naslepo, takže 3 filmy během dvou dnů? Not bad. Dneska hned dva za sebou, to byl masakr, ale k tomu se dokopu. Hlavním důvodem pro to, že jsem furt někde byla, bylo to, že moji rodiče byli oba nemocní a já jsem se snažila být doma co nejmíň, abych to od nich nechytila, protože tenhle rok už jsem si chorobu vybrala. Měla jsem celej červen angínu, myslim, že si zasloužím být chvíli zdravá. No, to jsem si myslela špatně, protože už jsem to od nich chytla, dneska jsem se probudila s plnejma dutinama a už mě i pálí v krku, takže fakt paráda. To, že jsem se musela učit, bylo proto, že jsem dneska psala první průběžný test ze základů práva. Měla jsem z toho vážně nerva, ale pořádně jsem se začala učit až v pondělí. Zbylé dny, co jsem tu moc nepobyla, jsem strávila předevšim mimo domov. A když jsem se vrátila, tak už se mi nechtělo psát tolik článků, kolik jich píšu normálně. Říjen byl opravdu slabý měsíc, ale pokusím se to v listopadu napravit.
Každopádně včera jsem byla v kinu Aero na akci Aero naslepo, což znamená, že jdete do kina, ale nevíte na co, dokud vám ten film nepustí... a zaplatíte až po skončení filmu podle toho, jak se vám film líbil. Napoprvé jsme měli film Broken - Rozbitý svět, který je opravdu krásný a rozhodně doporučuju shlédnout. Na druhý pokus jsme měli francouzskou komedii jménem Jméno, která byla dokonalá a málem jsem umřela smíchy. Do třetice všeho dobrého i zlého... tentokrát zlého. Já mám ráda scifi... ale to německé sci-fi, které nám pouštěli včera, jsem prostě nezvládla :D Respektive jo, dokoukala jsem to, i jsem slzu uronila, jednu... ale nelíbilo se mi to. Fakt se mi to nelíbilo. Možná to bylo i tím, že jsem měla hlavu plnou základů práva a vlastně se mi do toho kina ani nechtělo, tak jsem byla otrávená, že mi pouštěj sci-fi, na který nemám náladu a k tomu v němčině, kterou mám ze všech cizích jazyků okolních zemí snad nejmíň v lásce. Takže jsem sice byla zvědavá, co se z toho vyklube, ale neměla jsem na to náladu a nenadchlo mě to, spíš naopak. Konec byl fakt debilní. A ne ne ne, prostě ne, tentokráte se to Aeru moc nepovedlo, ačkoliv uznávám, že spoustě lidí se to mohlo líbit a má to dokonce i docela vysoké hodnocení na ČSFD, ale mně se to nelíbilo a nikomu se za to nebudu omlouvat :D Konec byl takovej hrozně neuzavřenej a divnej, já jsem ho moc nepochopila a to mě vždycky rozčiluje, když to nepochopim.
Když jsem přišla v jedenáct hodin večer domů, rozhodla jsem se, že to právo pořád ještě neumím dost.
Zalomila jsem to v půl třetí, protože z představy, že otevřu ten energy drink se mi zvedl žaludek. Vybavila jsem si totiž seminární práci na děják a pak maturitu... tehdy jsem ty energy drinky pila furt a taky mi to můj organizmus náležitě vrátil. No... ráno jsem si do školy vzala notebook a celou přednášku cestovního ruchu jsem si dělala zkouškové testy :D už mi dokonce vycházely na 95%, výš jsem se nikdy nedostala. Pak jsem se rozjela směr hlavní budova na Žižkově, že si napíšu ten test. Cestou jsem se stavila v H&M a vyhlídla jsem si tam úchvatné šaty :) No... nevadí. Taky jsem do sebe nalila litr kafe, takže jsem sice spala jen asi 4 hodiny, ale jsem až příliš čilá na to, že je jedenáct večer :D Po testu z práva jsem si totiž došla ještě na jedno s mamkou, takže asi tak :D Test z práva probíhal následovně...
Dojela jsem na hlavní budovu a byla jsem tam moc brzo, takže jsem se rozhodla, že si půjdu sednout tam do takového venkovního.. prostoru se stolkama a lavičkama, že se na to ještě kouknu. Načež jsem se začla bavit s jednou holčinou, co šla taky na právo (bohužel to neudělala teda, to mě mrzelo), takže už jsem se nenaučila vůbec nic. Ale to nevadilo. Měla jsem tam sraz ještě s jednou kamarádkou, tak jsme tam tak stály a klábosily, když se k nám přihnal chlapec z vyššího ročníku, jestli nechcem lístky na hokejovou bitvu vysokých škol, na kterou jdu zejtra... :D Řekla jsem mu teda, že už lístky má. Což mi nevěřil, což celkem i chápu, tak jsem na něj vytáhla otázku, jak je to s tím lískem na pravej hokej:D teda takhle jsem to neřekla, ale to ho nadchlo, že o tom vím, tak mi to tam začal tak nadšeně vysvětlovat :D a proč vám o něm povídám, než se dostanu k tomu testu z práva, k tomu se dostanu :D Tak jsem si teda šplhla. Závěrem této hokejové odbočky je to, že půjdeme s mou nej kamarádkou na opravdovej hokejovej zápas, ve kterém bude hrát LEV PRAHA! :D Ano dámy a pánové, konečně 13. listopadu uvidím skutečný hokej na skutečném stadionu se skutečnými hráči :D Dobrá... hokejová bitva vysokých škol taky spočívá v tom, že se tam hraje hokej... ale asi to nebude takovej sportovní zážitek jako Lev Praha :D No... abych se vrátila k tomu právu. Chlapec nám popřál hodně štěstí a my jsme nastoupili do učebny, kde se psal test z práva. Na počítači. Fakt na houby. Měli jsme 20 minut na 20 otázek... což mě děsilo, ale nakonec to vážně tak hrozný nebylo. Měla jsem to zaškrtaný za 5 minut a pět minut jsem ještě uvažovala nad těma otázkama, u kterých jsem si nebyla jistá. Špatně nebo napůl správně jsem jich měla nakonec celých 7. Což mě naštvalo, protože jsem si myslela, že to budu mít líp... ale v první chvíli jsem byla tak nadšená, že mám 65%, když jsem potřebovala 50%, abych testem prošla, že mi to fakt bylo ukradený :D To až teď to začlo hlodat :D Ale on na to sere Bílej tesák, nezáleží na procentech, důležitý je, že jsem to udělala :D A jsem vážně nadšená! Kamarádka to taky udělala, líp než já a ještě jedna kámoška taky, tak jsem ráda. No ta holčina, se kterou jsem se seznámila dneska, bohužel ne, ale tolik se toho zase neděje, protože si ten test může zopakovat. Pokud udělá ten z obchodního práva, tak je v pohodě.
Vyběhla jsem z tý učebny úplně nadšená a vidím toho kluka od hokeje, jak se mě ptá, že co. Tak říkám, že dobrý. A on: "Co? Suchý triko?" Tak říkám "suchý triko" :D Kamarádka mi potom říkala, že teda spíš propocená prdel :D ale to je vedlejší. :D Já jsem byla v klidu, protože jsem věděla, že 10 věcí mám určitě správně, takže ty tři body navíc byly už jen takovej bonus. No v opojení jsem se s ním rozloučila s pokřikem: "Ježiš jo, vezmu si zejtra bílou!" :D a vyběhla z budovy školy. A následně jsem se zase vrátila, protože mi došlo, že bych mohla možná počkat na tu kamarádku... :D A to je vlastně end of story o tom, jak jsem psala test z práva, ale... jsem fakt machr! :D

DALA JSEM TO!

To si zaslouží ten virtuální high five.
A pak jsem šla do kina.
Nejdřív na kafe a dort s mámou za odměnu :D
A pak do kina. Na dva filmy. Na dva filmy za sebou. Na dva severský filmy za sebou. Na dva severský a fakt hrubě depresivní filmy za sebou. Protože jsem milovník filmů jakýchkoliv... teda skoro :D a tenhle týden je Severský filmový podzim. Ale dnešní dvojitá dávka deprese mě nutí uvažovat o tom, že na další film v tomto ročníku SFP už nepůjdu.
První film je podle knížky Josteina Gaardenera... nebo jak se píše. Jmenuje se "Jen v zrcadle, jako v hádance", a ten byl vážně moc krásnej, ale hrozně smutnej, protože je to o 13leté holce Cecílii, která umírá na rakovinu. V určitých pasážích mi to trošilinku připomínalo Now is Good s Dakotou, ale jen trošku. Ten hlavní příběh, leukémie, to bylo to podstatný na tom no. Tak to bylo podobný. Ale jinak je to dost jiný. Každopádně tenhle film se mi moc líbil a můžu doporučit, ale jen pro silné povahy, které mají rády i depresivní filmy, protože já jsem valnou většinu filmu prořvala a to mám ráda právě tyhle typy filmů (dramata) asi nejvíc. Ale silnou povahou bych se teda nenazvala. Tohle byl tedy norský film. Stejně tak byl norský i ten další. Ten se jmenuje Do tmy. A ten byl taky depresivní jak prase... ale zase v jinym slova smyslu. Pár slz jsem taky uronila, ale film sám o sobě mě moc nezaujal. Byl takový rozvleklý, depresivní, člověk pořád čekal, co se bude dít dál a ono se toho dál nějak ani moc nedělo... a ten konec se mi fakt nelíbil, ačkoliv jsem čekala, že se něco stane, tak tohle jsem neočekávala a upřímně mě to i dost nasralo :D Ne, nebudu si brát servítky. Já takhle mluvím, prostě tak mluvím, nemůžu za to, nebudu se tvářit, že ne. Mám výchovu staršího bratra. Prostě mluvím sprostě :D Jen si to prosím neberte nikdo osobně, snažím se to moc nepřehánět, ale občas se to nedá jinak vyjádřit. No... tak ten byl teda takovej trochu divnej... takovej severskej no... :D Nebylo tam nic, co by člověka donutilo se byť na vteřinu usmát. To i v Jagtenu byly vtipy a to to byl strašlivej film :D a v tom prvním filmu dneska, byly pasáže, kdy se člověk musel zasmát a usmívat, ale v tom druhém to bylo celou dobu prostě jen o velký depce, která končila ještě větší depkou a já po dvou hodinách prvního filmu, který jsem probrečela, jsem na tom druhém seděla a jen jsem si furt říkala, ať už to skončí, já chci jít domů... :D Protože to byl vážně hodně dlouhej den. Jít na dva filmy za sebou asi nebyl úplně nejlepší nápad... ale chtěla jsem je vidět oba, tak jsem to riskla. U severských filmů stejně jako u severských knížek se nedá ani nic jinýho, než depka očekávat... většinou mají ale ty filmy nějakou hodně hlubokou myšlenku nebo člověka pohltí, ale Do tmy mě teda nepohltilo a ani mi ten film nic moc jiného, kromě té hluboké deprese, nedal.
No... teď už ale asi vážně půjdu spát. Zítra jdu až na jedenáctou, tak toho chci využít a prospat se.
Měla jsem akorát docela kecací náladu a znám se, zítra už bych ji mít nemusela :D
Tak dobrou noc a já zase začnu přidávat. Sice mě toho příští týden čeká ještě víc než tenhle, ale zase budu víc doma, takže to půjde líp rozvrhnout. Mějte se famfárově.
-Angie.

Animation of the day (October 28, 2013)

28. october 2013 at 22:48 | Angie. |  animation of the day
Tohle je prostě nejlepší :DMWIHSTTTTS 0.2: The Runaways

27. october 2013 at 17:34 | Angie. |  MWIHSTTTTS
Tak jo, konečně jsem se rozhoupala k tomu, abych napsala tenhle článek, protože jsem omylem klikla na publikovat, takže se to zveřejnilo nedopsaný :D a proto to teď dopisuju... mám pro vás tedy 2. film, který patří mezi MWIHSTTTTS. Movies which I have seen thanks to the Twilight saga.
Takže teda filmy, které jsem viděla pravděpodobně pouze díky Twilight sáze.
A ve většině případů jsem za to vážně moc vděčná :) Upozorňuji, že článek obsahuje spoilery.

"Ch-ch-ch-ch-ch-ch-ch-cherry bomb!"

Ve filmografii Kristen Stewart jsou mimo filmů z Twilight ságy další dva snímky, ve kterých si Kris zahrála společně s Dakotou Fanning. Prním z těchto filmů je krátký snímek Cutlass. A druhým je právě téma dnešního MWIHSTTTTS, The Runaways. Tenhle film jsem viděla zatím jen jednou a už je to taky nějaký ten pátek, ale musím říct, že se mi skutečně líbil a chystám se na něj podívat znovu, až budu mít někdy trochu času. Je to další z úžasných filmů, které jsem měla to štěstí vidět právě díky již zmiňované Twilight sáze a jsem za to nesmírně ráda.

Kdo by náhodou čekal, že uvidí Kristen v roli nějaké milé, sladké, nevinné holčiny, jako byla Bella Swan, tak tedy šeredně narazí. Kristen v tomto snímku hraje totiž roli, která se té v Twilight nepodobá asi v ničem. Obecně je tenhle film úplně jiný, než všechny ostatní, které Kristen natočila. Možná právě i v tom, že je to biografický snímek, ve kterém hraje skutečnou, žijící osobu. Tento snímek vypráví příběh o tom, jak vznikla, existovala a rozpadla se první striktně dívčí rocková kapela - The Runaways. V tomto případě skutečně sedí známé spojení slov: "Sex, Drogy a Rock'n'Roll". Skupina The Runaways neexistovala příliš dlouho, pouze necelé 4 roky, přesto vstoupila do dějin a každý rockový nadšenec tuto skupinu zná. No asi ne každý, ale většina. The Runaways se staly legendami, i přes to, že se rozpadly dá se říct během chvíle.New Twilight Behing the Scenes video

26. october 2013 at 19:27 | Angie. |  twilight other videos
Ahoj lidi, jak se máte? Já se mám fajn, jen mám trochu depku. No.. a musím se učit, což je na nic. Ale nemám jinou možnost, pokud chci napsat test z práva :D Nicméně, pořád se mám až na tu depku celkem fajn. Moji rodiče jsou nemocní, tak se snažím nebýt doma co nejvíc :D, protože se bojím, že to taky chytím a to by se mi rozhodně nelíbil. No, snad to nechytím. Včera jsem šla volit. No bylo těžký se rozhodnout, nakonec jsem se rozhodla.. ale ten pocit, že můžete volit, ale vlastně pořádně nevíte, koho byste měli volit, je dost deprimující sám o sobě. Nakonec jsem volila Stranu svobodných občanů, za což se ani náhodou nestydím, jen bylo poměrně jasné, že se do sněmovny nedostanou, třeba časem no. Je dobojováno. Dopadlo to, jak to dopadlo. Radost z toho nemám, upřímně jsem celkem znechucena, ale co s tím můžu dělat? Nic. Vůbec nic, takže budu jen doufat, že to nebude tak hrozné, jak očekávám. A jestli bude, tak odjedu dřív, než se to ještě zhorší... sice nevím kam, ale nehodlám se dostat do okamžiku, kdy už nebudu moct odjet. Ale to doufám nehrozí. No nic, mám pro vás dneska jedno video. Je to video, které bylo puštěno na veřejnost v souvislosti s tím, že má na DVD vyjít nějaká obnovená a kompletní série DVD Twilight ságy a tohle je nové video z natáčení s nepovedenými scénami, u kterého jsem se fakt nasmála :D takže se rozhodně koukněte:) Pro zlepšení nálady jako dělané :D
* * * * * * * * *
Hi guys, how are you? I'm quite fine, but I have to study. That sucks. But there is no other choice :D Anyway, I'm still fine. But both my parents are ill, so I am quite afraid that I will be too. Which would be really really bad. I hope I won't. I went to vote yesterday. It's hard... that feeling, that you CAN vote, that you have freedom of choice but you feel like none of your choices is right. I only knew who not to vote... I decided who I'm gonna vote just few days before election and it was really hard. Fight is over. It's done. I am sick of it, but... what can I do? Nothing. I am really sick. Now I want to leave more than ever before. Run away from this country, before it gets worse and it won't be possible to leave anymore... again. Well.. it's not gonna be that bad I guess. I hope. Anyway, I have for you today one new video, it's part of new DVD Twilight saga full colection, which should be published in November. It's video with bloopers from the first movie, it's not that long, but it's great and really funny, I love it :)


Photo of the day (October 25, 2013)

25. october 2013 at 22:37 | Angie. |  Photo of the Day
Tak mám odvoleno. Ale že by to byla lehká volba, to se říct nedá... i když... jak se to vezme :D

Animation of the day (October 25, 2013)

25. october 2013 at 0:13 | Angie. |  animation of the day
Já při výběru, koho budu volit...

RUMOR ALLERT: New possible role for Kristen!

24. october 2013 at 23:03 | Angie. |  articles
Ahoj lidi, jak se máte? Moc se omlouvám, že tu teď moc nejsem, ale necítím se úplně nejlíp. Má to víc důvodů, no jedním z nich je, že je mamka nemocná, takže jen čekám, kdy onemocním taky, mám pocit, že už to na mě tak trochu taky leze. Každopádně jsem teď neměla moc náladu na psaní článků a ono ani nějak nebylo moc věcí, které bych mohla psát, no dneska se jedna objevila a jsem moc ráda, že se tak stalo :) Vypadá to totiž, že by Kristen mohla získat roli v nově připravovaném filmu Drakea Doremuse, jménem "Equals". Drake Doremus je autorem a režisérem např. snímků "Like Crazy" nebo "Breathe In". V tom prvním zmiňovaném mimochodem hrála Jennifer Lawrence a Kristenin kolega z Twilight - Charlie Bewley, takže jsem si téměř stoprocentně jistá, že to musí být skvělý film, protože ještě k tomu v tom hraje Anton Yelchin ze Star Treku, musím se na to někdy kouknout. No, každopádně zdá se, že Drake do toho filmu chce konkrétně Kristen a pak taky ještě Nicholase Houlta, kterého můžete znát z Warm Bodies nebo z X-Men: First Class... nebo třeba taky ještě jako přítele Jennifer Lawrence, o které tu už nějaké to slůvko padlo :D Všechno je propojené. Všichni jsou propojení... No.. abych se vrátila k podstatě věci. Ten film by měl být sci-fi, což mě jen utvrzuje v tom, že by se mi to mohlo moooooc líbit, ale zároveň by to mohla být katastrofa :D no uvidíme. Chtěla bych Kristen vidět v nějakém sci-fi, nějak si to nedovedu pořádně představit. Zathuru jsem neviděla a to nevím, do jaký míry bylo sci-fi :D No, každopádně je super, že Kristen možná získá další roli. Mohla by ji přijmout. S The Big Shoe je to takové nejisté, takže Kristen pořádně nic na příští rok zatím ještě nemá, takže by bylo rozhodně skvělé, kdyby si do kalendáře mohla zapsat tohle. No... uvidíme, jak to dopadne. Film by se měl začít natáčet někdy na začátku roku 2014, ale ani to není jisté. O tom filmu až na název a režiséra vlastně zatím nevíme vůbec nic. Ale už teď jsem zvědavá :D
* * * * * * * * * * *
Hi guys. How are you guys? I am sorry I was not there that much last few days but I am not feeling very well. My mom is ill, so I am quite afraid that I will be too... Anyway, today I found out one pretty awesome new information. It's just a rumor for now, but It seems like Kristen could have another role. It should be in sci-fi story called "Equals" written and directed (probably both) by Drake Doremus, author of for example "Like Crazy" or "Breathe In". In Like Crazy played by the way Jennifer Lawrence and Kristen's co-star from Twilight series - Charlie Bewley. I've not seen it, but with these two in it, it has to be great movie. Anyway, it seems like this director and writer wants exactly Kristen for the leading role and also Nicholas Hould, who's known from X-men: First Class or for his role in Warm Bodies, and also as Jennifer Lawrence's boyfriend... :D Everything is connected. Everyone with everyone :D Weeell... it's still just a possibility, but... shooting should start in the beggining of the year 2014, so.. she could take that part, she doesn't anything in her schledule yet, what we know, well... We don't really know anything about this movie yet, but I guess it could be interesting, because it's supposed to be sci-fi and you know how much I love sci-fi... but it could also be kind of a disaster despite the fact Kristen might play in it... Who knows. The important part is that there is againd something do be so excited about, I really am so excited I can't wait to find out if she will be part of this movie or not.
Photo of the day (October 23, 2013)

23. october 2013 at 22:31 | Angie. |  Photo of the Day
I'll start do it every day again :D

Blah blah... aneb ukecaná Angie. se zapojuje do Liebster Awards Tag :D

21. october 2013 at 22:43 | Angie. |  diary
Ahojte. Už před nějakými pár dny, možná už to bude i víc než týden, mě *Katie nominovala do takové věci, která se nazývá Liebster Awards Tag. Původně jsem myslela, že to zazdím, jak už to bývá mým zvykem, většinou na to zapomenu a pak už je mi blbé to vytahovat, ale zrovna jsem četla u Clove její odpovědi a bylo mi trapné, že ona měla dvojitou nálož a já se nezmůžu ani na jedno :D A hlavně mi to i bylo líto, byla jsem ráda, že mě Katie nominovala a hrozně se mi tahle "challange" líbí :) Je to zaměřené hodně na knížky, no postupně se do toho už zamotal i ten film a tak různě, ale od těch knih nehodlám odbočovat tak úplně. Nicméně... některé z těch věcí, které si tu o mně přečtete, můžou být kompromitující :D a některé z nich jsou i v komplexním článku o mě, který připravuju už hodně dlouho.

No o co vlastně v podstatě jde? Pravidla jsou jednoduchá:
1. Napište 10 věcí o sobě
2. Odpovězte na 10 otázek, které vám položila... no které jsem vám položila já :D takže bloger, který vás nominoval.
3. Vymyslete vlastních 10 otázek.
4. Nominujte 5 blogerů, kteří na ty vaše vymyšlené otázky budou odpovídat. Takové, kteří mají méně než 200 pravidelných čtenářů, ale to já jsem upřímně příliš nezkoumala. (Klidně se mi můžete pomstít :D I don't mind.)
5. Informujte blogy o tom, že jste je nominovali.
A toť vše. Takže jdeme na toooo. Jinak si ty pravidla trošku upravte do normálního znění, víte, jak jsem ukecaná :D a blbne mi ctrl + c v chromu, takže to přepisuju růčo :D


Co se týče těch deseti věcí o mně, rozhodla jsem se pro nějaké nepříliš obvyklé věci...:
  • Zbožňuju detektivní filmy a seriály. Když jsem byla malá, vždycky jsem dokázala uhodnout, kdo je vrah, už na začátku filmu, dokonce i u extrazamotané slečny Marplové podle Agathy Christie.
  • Miluju vůni kávy, skořice, mátové čokolády a čerstvého chleba.
  • Ráda tančím v dešti po vzoru Gena Kellyho. (Bože, on je tak roztomilej v týhle scéně:D)
  • Miluju seriál Doctor Who - Pán času. Vlastním malou repliku Tardis a Daleka, mám hrnek ve tvaru Tardis a tričko s potiskem z 10. dílu 5. série, ve kterém byl Vincent van Gogh, který je mimochodem mým oblíbeným malířem.
  • Mojí nejoblíbenější kávou je vanilkové latté, které jsem ochutnala díky Sydney Sage z Vampýrské Akademie.
  • Často si povídám sama se sebou a dost často ještě k tomu v angličtině... :D
  • První povídku jsem začala psát se svou nejlepší kamarádkou, když nám oběma bylo 11 let. Psaní je můj život, bez psaní nedýchám, nežiju, miluju to, je to občas to jediné, co v mém životě dává smysl.
  • Když jsem ve stresu nebo v depresi, tak si kupuju různý věci. Je jedno co, prostě první věc, kterou vidím a líbí se mi, tu si koupím. Jediné, čeho dosáhnu, jsou výčitky, že utrácím za blbosti, ale stejně to příště udělám znovu :D
  • Miluju Star Wars, Star Trek, občas koukám i na Hvězdnou bránu, a neskutečně zbožňuju filmy podle Marvelových komixů. Jsem trochu geek.
  • Mám arachnofobii, ale o bráchovo sklípkance si myslím, že je svým způsobem krásná. (Dokud se nezačne hejbat :D)
10 otázek od Katie:
1. Jaká byla tvá první oblíbená kniha?
Nemám vůůůůbec tušení. Hádám něco jako Krtek a kalhotky... ale tohle si fakt nepamatuju... :D Co si ale pamatuju, že první knížka, kterou jsem přečetla sama a nebyl to večerníček, bylo něco o nějakém kouzelném stromě, který hlavní hrdiny dostával do jiných světů... :D ale na ten název už si taky nepamatuju. Co asi vyloženě první oblíbená knížka, na kterou si vzpomenu, tak buď první díl Narnie a nebo první díl Pottera, ale pamatuju si, že jsem hrozně žrala detektivní dětské knížky se souhrným názvem Tajemství a nebo Správnou pětku od Enyd Blyton.

2. Tvoje nejoblíbenější knižní hrdinka?
Tohle je hrozně těžký říct, protože jsem četla dost knížek s dívkama v hlavní roli a většinu z nich mám ráda fakt hodně... ale úplně nejoblíbenější bude nejspíš asi Suze Simon z knižní série Mediátor od Meg Cabot. Ale je to vážně hrozně těžké rozhodnutí. Svým způsobem jich na mě zapůsobilo opravdu hrozně moc, takže je pro mě téměř nemožné vybrat jen jednu. Ale ze sentimentálních důvodů uvádím již jenovanou Suze.

3. Nejtlustší kniha, jakou jsi kdy přečetla?
Aktuálně pravděpodobně The Help - Černobílý svět, nebo Harry Potter 6, nejsem si jistá, jak je to obojí tlusté... no ale brzy budou obě knihy nahrazeny Hrou o trůny. (Co jsem zatím četla odpovědi, tak všichni toho Hostitele dávali, no jo, toho já furt ještě nečetla:D). Ale nějak nevím, možná je ještě tlustší Rozbřesk... jen se mi to nechce zkoumat :D Za chvíli to stejně všechno nahradí ta hrozná bichle, kterou by člověk klidně i někoho zabil :D

4. Nejoblíbenější knižní série?
Mou srdcovou záležitostí je již zmiňovaná knižní série Mediátor od Meg Cabot. Do mých nejoblíbenějších ale spadá samozřejmě i Vampýrská Akademie nebo třeba Nástroje smrti. Ale mám jich hodně, vlastně i Twilight sága, protože po přečtení Twilight jsem začala opravdu hodně číst, mnohem víc, než jsem četla dřív, ale Mediátor pořád vítězí.

5. Jaký je tvůj názor na povinnou četbu?
Tohle bude dlouhé a moralistické :D ale jakožto už starší (ha ha) osoba, na to mám dlouhý názor :D Povinná četba... všechny štve, protože je povinná. Nikdo jí nečte, protože je povinná, nebo ji lidi čtou jenom proto, že je povinná, a ještě než vůbec začnou číst, řeknou si: "bože, to bude hrozná kniha", protože je na seznamu povinné literatury. Za posledních pár let jsem ale zjistila, že v seznamech povinné četby, především pak v kánonech pro státní maturitu, je řada vážně skvělých knížek, které stojí za to si přečíst, ale ne každý to udělá nebo si danou knihu správně vychutná, právě proto, že je povinná. Já jsem nikdy nebyla moc velký čtenář... a neříkám, že já jsem povinnou četbu nějak extrémně četla... ale jakmile šlo do tuhého, našla jsem si v tom seznamu spoustu zajímavých knížek, které sice třeba nejsou pro každého, ale z mého pohledu jsou skvělé. Nikdy mě nepustilo zatvrzelé: Ne, já toho Zabijáka prostě číst nebudu... :D Ale mnoho, mnoho knih, by si lidé měli přečíst a neměli by mít předsudky (jako já u Zoly :D) a překonat ten odpor k povinné literatuře. Na Západní frontě klid... je sice hrozně depresivní kniha, ostatně jako většina z těch, které jsou v povinné literatuře, ale mně se třeba hrozně líbila a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla, protože se hned cítím být o něco vzdělanější... můžu říct, že jsem četla nějakou hodnotnou, oceňovanou literaturu... neříkám, že by měl člověk číst jenom ty starý vykopávky, to vůbec ne, já miluju fantasy a spoustu moderních knížek, ale co chci říct je, že to, že by si měl člověk uvědomit, že ne všechno, pod nálepkou "povinná literatura" je nestravitelnej děs. Steinbeck, Kesey, Remarque, Hemingway, Maupassant, Baudelaire, Gogol, Hugo, Poe, Rostand, Orwell, Bradbury, Eco, Exupéry, Golding, Čapek, Gellner... bla bla bla, je jich tolik, tolik velkých spisovatelů, kteří se dnešním mladým generacím můžou zdát jako vykopávky, o který nestojí zavadit pohledem, ale je důležité, aby lidi stále četli klasické autory, protože je to přiblíží době, která panovala, když tito spisovatelé žili... stojí za to, znát je, vědět, co napsali a třeba si to i přečíst. Neříkám, že jsem od všech něco četla, ale od většiny jo a rozhodně od všech - alespoň od všech jmenovaných (už mě nikdo nenapadal, možná doplním:D) - si chci něco přečíst. No, Styron třeba. Sophiina volba, další kniha, kterou mám v plánu. Mám trochu pocit, že hlavně mladé, teenagery a tak, prostě nebaví tyhle knížky číst, protože většina z nich není o příliš veselých tématech... ale - řekněme si to narovinu - to, že něco končí špatně, neznamená, že je to špatný příběh... ba naopak, ve valné většině případů. Už asi i trochu plácám, tak to uzavřu, ale můj point je, že povinná četba, ať už to zní jak chce, lidi sice odpuzuje, ale je to vážně veliká, veliká škoda.

6. Herecký výkon, který tě fakt dostal.
Ty vado, těch je :D Vynechám ty Kristeniné... ale co mi úplně skočilo na mysl je Marion Cotillard v roli Edit Piaf. A nebo v poslední době hodně Jennifer Lawrence v Terapii láskou. Jako poslední bych zmínila Dakotu Fanning v Now is good... ne, tak ještě čtvrtý sem hodím. Mads Mikkaelson ve filmu Jagten - The Hunt - Hon.

7. Film, který tě zklamal.
Poslední vládce větru.
Zklamání bylo silné a velice kruté. Možná jsem ale jen nebyla v tom správném rozpoložení.

8. S jakou slavnou osobností by ses chtěla v životě setkat?
Rozhodně Johnny Depp. Kristen říkat nemusím. No a pak bych se rozhodně chtěla setkat se spoustou dalších lidí :D k jedněm z top příček patří autor Písně ledu a ohně - George R. R. Martin. Vždycky jsem se hrozně chtěla potkat s Shakespearem a s Jackem Lemmonem, ostatně i s Johnem Lennonem, ale to už mi bohužel nevyjde... Rozhodně bych někdy chtěla potkat spoustu lidí, no hrozně ráda bych se třeba setkala s takovym princem Harrym :D Těch lidí je tolik, že se to ani nedá spočítat, ale ty nejdůležitější jsem už asi jmenovala :D

9. V jakém filmovém žánru by sis chtěla zahrát?
Drama. Nejlépe psychologické. Já miluju dramata, chtěla bych si v jednom i zahrát nějakou vnitřně rozervanou postavu. A pokud ne drama, tak ještě fantasy... líbilo by se mi mít nějakou nadpřirozenou schopnost, i když by to bylo jen na filmovém plátně. To je jeden z mých největších snů, o kterých sice vím, že se nejspíš nesplní, ale stejně ho nepřestávám snít :)

10. Přemýšlela jsi někdy o tom, jaký by byl tvůj život, kdyby jsi byla slavná?
Nesčetněkrát. Vždycky jsem si říkala, že pokud by na to někdy snad skutečně došlo, že nechci, aby mě to nějakým způsobem změnilo. Myslím, že ani nejsem ten typ, kterému by to dokázalo naprosto změnit osobnost a já bych se začala chovat jako asshole, ale stejně... Myslím, že by mě to změnilo, všechny sláva vždycky změní, jediné, v co bych doufala je, aby mě to nezměnilo v těch důležitých věcech, na kterých opravdu záleží.

Otázky pro mé nominované:
1. V kolika letech jsi sama přečetla svou první knihu? Pamatuješ si název?
2. Je nějaká knížka, kterou sis chtěla hrozně dlouho přečíst a když jsi to udělala, byla jsi zklamaná?
3. Rozbrečela tě někdy nějaká kniha? Pokud ano, jaká?
4. Jaký je tvůj oblíbený knižní žánr?
5. Jaký je tvůj oblíbený filmový žánr?
6. Četla jsi někdy nějakou knihu víckrát? Kolikrát? A jakou?
7. Jaký je tvůj rekord v počtu shlédnutí nějakého filmu? Jakého?
8. Kolik knih jsi odhadem za svůj život přečetla?
9. Máš oblíbeného autora klasické literatury? Pokud ano, jakého?
10. A aby to nebylo zaměřeno jenom na ty knížky, jaký je tvůj úplně nejoblíbenější film? Naprosté číslo 1?
Bonusová 11. otázka: Chcete, abych na svoje otázky odpověděla i já? :D

Moji nominovaní:
Ajjinka - ano, vím, že jsi nominovaná u Clove, ale docela by mě zajímalo, co bys odpověděla na ty moje otázky :D Ačkoliv samozřejmě nemusíš :D jen to zkouším.
Rosie - tebe už jsem taky nominovanou někde viděla, ale to vůůůbec nebrání tomu, abych to udělala znova :D
Dee - no nevím, jestli se mi na to nevybodneš, vím, že toho času tolik není, ale můžu to zkusit :D
Katka219 - vím, že jsi teď pryč, ale stejně tě nominuji, třeba si uděláš čas :)
*Kriss - nedávno jsi na blog psala něco o sobě, no já bych se stejně ráda dozvěděla ještě něco víc :)
A víte co? Já nominuju ještě jednoho človíčka, protože mou milou Darelku já prostě vynechat nemůžu :D I když mě s tím možná pošle do někam :D

Trápila bych ještě moji drahou Clove, ale rozhodla jsem se tě ušetřit :D ty už sis tak odpověděla hned double nálož otázek... ale jestli se ti chce, tak můžeš, nikdo ti v tom nebrání :D Katie, na tebe to taky zpátky nehodím, ale platí pro tebe to samé, co pro Clove :D nikdo ti v odpovědích nebrání :D

Gallery update 21.4: Kristen on gas station on October 18

21. october 2013 at 17:31 | Angie. |  gallery updates
Ahoj lidi. Dneska jsem nešla na matiku... já vím, měla jsem a už teď se cítím blbě, že jsem tam nešla, ale byla jsem hrozně unavená, když jsem přišla domů a pak se mi po obědě udělalo špatně a pořád mi trochu špatně je, takže jsem se na to zkrátka vybodla... ale ono je to jedno, je to přednáška, zaprvý můžu jít na tu samou přednášku ve čtvrtek, takže no big deal. To je to kouzlo studentského života. Občas tam prostě nemusíte jít a nemusíte se omlouvat. No s jazykama je to horší, to jsou cvičení, tam se chodit musí... teda... musí... záleží na tom, jak moc krutého máte profesora. Třeba na cvičení z matiky se chodit nemusí, protože on vůbec neřeší docházku a nedělá prezenci :D to je fajn. No nic.. je mi fakt blbě, nesnáším, když je mi blbě, poslední dobou je mi nějak furt tak těžko a nedobře od žaludku... skoro pokaždý, co se najim, je to fakt na nic :/ No... aspoň jsem měla čas na hodinu kreslení. Ne, že bych chodila na hodinu kreslení, ale občas, když mám náladu kreslit, tak dělám já sama sobě hodinu kreslení :D Vždycky si najdu nějaký obrázek... který se pak snažím nakreslit sama, protože z hlavy mi jdou jenom čmáranice :D Neumím moc dobře kreslit, teda... jako... jo, ale prostě nic extra, nikdy jsem na žádné hodiny kreslení nechodila, když nepočítám výtvarku v šesti letech a pak jeden rok, kdy mi po tom roce řekl, že nevidí žádnej pokrok a já měla sto chutí mu ty uhly narvat všechny do nosu a přetáhnout ho malířskym stojanem. Takže tak. Tohle jsem dneska nakreslila. A tohle je originální digitální kresba od jedné hrozně šikovné holčiny :D Můžete vidět to srovnání, že moje tužkou na papír teda zatím nic extra :D Vždycky se zaseknu a nevím jak dál. Neumím stínovat :D No nic. Dneska mám pro vás fotku Kristen, kterou udělala jedna holčina 18. října na benzinové pumpě, kam Kristen jela natankovat se svým autem, náklaďáčkem, nebo jak se to nazývá :D Sice je dost rozmazaná, ale je poznat, že je to Kris :) Je fajn ji zase vidět :)
* * * * * * * *
Hi guys. I didn't go to maths today... I know, I should and I feel bad about that I didn't go, but I am so tired and I am quite sick, it doesn't matter I wasn't there once, I can go on Thursday's lesson, it's the same professor, the same lecture. No big deal. That's the magic of student's life. Sometimes, you don't have to go there. And it's good I didn't go, because I just got much worse right now, I am sick... what's up with me? I don't understand. I am sick quite ofter, I don't know why. Well... I had time for my drawing lesson. It's not real drawing lesson, it's my drawing lesson. That means that I just... find some picture on the internet and I try to.. draw it. Because sometimes, I need to draw, but I am not very good at it. This is, what I have. And I don't know what to do now :D This is how one girl draw it digitally... and she's amazing! I am drawing the same thing, just by pencels. And now I'm stuck. Like I am quite often. Anyway, I have for you today one photo, it's taken by one fan on a gas station, Kristen is there driving her blue track on October 18, 2013. It's not in high quality, but it's for sure it's Kristen. Nice to see her again :)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

T-shirt with Kristen in Cache Cache stores

20. october 2013 at 0:32 | Angie. |  articles
Dneska jsem viděla krásný film. Je to vlastně podruhé, co jsem ten film viděla. Jednou jsem je viděla s kamarádkama na Aeru naslepo... což už je asi dva měsíce nebo tak nějak... no a dneska jsem ho viděla podruhý s mámou, ale vůůůbec mi to nevadilo, protože na tenhle film se rozhodně vyplatilo jít do kina dvakrát :) Jmenuje se to Rozbitý svět a je to opravdu moc krásné drama, fakt můžu jenom doporučit :) No... dost často jsem přemýšlela, když jsem někde viděla trička s potiskem různých obličejů a tak, že musí být fakt hodně divný, potkat člověka, který má na sobě tričko s vaším obličejem... Mě by si na triko nikdo neotisk :D ale Kristen odteď už někoho klidně potkat může... :D (OK, mohla asi už před tím, nějaká trička Twilight určitě existují, ale teď jde o one and only Kristen Stewart), protože jeden francouzský obchod, jmenuje se Cache Cache nyní nabízí tričko s její fotkou jako součást potisku. Což o to, to triko je celkem pěkné a mně se hrozně moc líbí ta fotka, která na něm je, ale asi bych si ho fakt nekoupila... nekoupila jsem si ani tričko s Johnny Deppem, když jsem měla příležitost.. no, možná potkat nějaký trochu hezčí, tak si ho koupím, to nevím, přeci jen je to Johnny Depp :D ale stejně mi to připadá takový... trochu divný. Ačkoliv na mém triku RHCP mám hlavy všech, pravda :D já nevím, tohle triko bych si prostě nekoupila, ale vy můžete, jestli chcete :D Jen za 20 euro :D
* * * * * * * * *
I've seen beautiful movie today. It was actually second time I saw it. Once with my friends, few months ago and second time today, but it doesn't matter, because it's an amazing movie. It's called Broken and it's really beautiful :) I can only recomend you :) Well... It has to be soooo weird to see your face on someones t-shirt. Well.. it's possible that Kristen will meet someone with her face on it, because Cache Cache store, which is French store, is now offering t-shirt with her picture. Which is kind of awesome but also kind of weird... I didn't even buy t-shirt with Johnny Depp when I had an opportunity... well.. but maybe I am the one, who's weird... :D Well... maybe I would buy another one with Johnny Depp if I had another opportunity, who knows... :D Well.. this one... It's nice t-shirt, I love that photo on it, but I wouldn't buy it even when I am such a big fan of Kristen. But you can buy it, "just" for 20 euro :D

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com

Gallery update 21.2: New 'On the Road' photo from the set

18. october 2013 at 20:59 | Angie. |  gallery updates
Dneska jsem měla fakt docela nudnej den... :D ve škole jenom angličtinu, kde jsem málem usnula... ačkoliv... to byla i celkem sranda chvílema, potkala jsem tam docela fajn lidi, tak doufám, že se se mnou budou bavit furt... :D ale tak uvidíme, zatím jsou to všechno takové povrchní známosti... no... a pak jsem jela domů, cestou jsem si ještě koupila velký vanilkový latté :D a doma jsem šla se psem a pak jsme jeli na trénink na golf... no.. jednou se dokopu k tomu, že jedu taky a on nepřijede trenér :D sice psal, že nepřijede, ale táta si zapomněl mobil, takže jsme to nevěděli :D no tak jsme si odpálili pár míčů a zase jsme jeli domů :D pak jsem akorát koukala na Doctora Who... :D a flákala se. No... teď mám pro vás jednu super fotku z natáčení On the Road... docela by mě zajímalo, proč si někdo tyhle fotky schovává jen pro sebe tak dlouho... no, každopádně jsem ráda, že se objevila :)
* * * * * * * *
I had really boring day. I went to school just to my English lesson, where I almost fell asleep... but it was quite fun actually sometimes. I met some great guys, who seem to me fine, but we'll see if they'll keep talk to me... and after I came home, I went out with my dog... and then to golf training with my father, but our couch didn't come:D so we went home again after a while...:D Anyway, I have for you one new photo from the set of On the Road movie. I really don't understand, why is anyone hiding photos like this one such a long time. Anyway, this phot is really beautiful :)

imagebam.com imagebam.com imagebam.com imagebam.com