Sundance Film Festival 2018: First reactions to "LIZZIE" + Chloe Sevigny about Kristen

26. january 2018 at 13:21 | Angie. |  articles
Ahoj všichni, jak se máte? Já se mám celkem fajn. V úterý jsem měla zkoušku z nizozemské literatury v nizozemštině. Vytáhla jsem si úplně příšerné téma, ale nakonec jsem to zvládla a zkoušku jsem udělala. Haaallellujah! Bohužel ale ta zkouška z minulého čtvrtka byla přesně podle předpokladu naprosté fiasko. Neučila jsem se na to tolik, kolik jsem měla a bohužel to byla docela podpásovka. Takže teď čekám na výsledky z eseje a doufám, že mi to vyrovná ten příšerný výsledek, abych ten test nemusela psát znova, ale bohužel to zatím vypadá, že budu muset. Nebyla jsem teda nejhorší, což mě trochu těší, ale opravdu jen minimálně. Ten předmět je strašná debilita a k tomu jsem měla zas nějaké starosti kromě toho, taťka byl pro změnu v nemocnici, tak jsem z toho byla nervní. Sice to nebylo nic vážného, ale pořád je to prostě operace. Tak ale už je to za mnou, když dostanu dobrou známku z eseje, nebudu muset zkoušku opakovat... a když jo, tak si jí holt zopáknu, já to nějak asi přežiju. Ten předmět je ale fakt to nejnudnější, co jsem kdy měla a to jsem měla na VŠE předmět zaměřený jenom na udržitelný rozvoj. Ale tak holt je to jak to je, je to má chyba, že jsem tu zkoušku neudělala. A je to normální nějakou zkoušku občas neudělat, to se stává. No ale teď teda trochu víc k věci. Proč tu stále nejsou žádné články? No, to má poměrně jednoduchý důvod.

Jak jsem již avizovala v editu předchozího článku, tak Kristen letos kvůli překrývajícím se povinnostem nemohla dorazit na filmový festival v Sundance, což mě osobně neskutečně mrzí, ale co se dá dělat. Upřímně mě to trochu zklamalo, protože jsem se dost těšila na fotky a rozhovory a zase nic. Ale zároveň mě to zaujalo, protože co by pro Kristen mohlo být důležitější než Sundance, co se její práce týče... A hádám, že to bude mít něco společného s nějakým novým projektem, o kterém nic nevíme zatím tedy. Rozhodně by nevynechala propagaci filmu, který je pro ni důležitý, jen proto, že se jí nechce. Ještě tedy doufám, že je v pořádku nebo se něco nepřihodilo. Každopádně ale to, že Kristen nebyla v Sundance nezabránilo tomu, aby tam měl film Lizzie premiéru a podle prvních reakcí dosti úspěšnou premiéru. Kristen v tomto filmu o známé pravděpodobné vražedkyni Lizzie Borden hraje služku jménem Bridget Sullivan, která je emigrantkou z Irska a která má intimní vztah práve se zmíněnou Lizzie. Kristen v tomto filmu má mít irský přízvuk a podle reakcí se jí prý opravdu povedl. Irský přízvuk je hodně těžká záležitost, takže jsem na to fakt zvědavá. Do kin by měl v USA film přijít v létě tohoto roku - práva k distribuci koupila společnost Roadside Attractions ve spolupráci se Saban Films. Roadside Attractions mají za sebou i pár hodně hodně úspěšných snímků, které získaly i nominace mezi hlavními cenami Award season, jako třeba z nejbližší doby Manchester by the Sea anebo film s Jennifer Lawrence Winter's Bone z roku 2010. Saban za sebou toho tolik zajímavého nemá, ale ta spolupráce snad zajímavá bude. Já jsem hlavně ráda, že boj o práva tentokrát nevyhrálo IFC, které se o film taky zajímalo, odkoupilo několik posledních Kristeniných filmů a vždycky posrali propagaci jak mohli. No a kromě toho mám pro vás tedy dneska nějakých pár prvních reakcí na film Lizzie a Kristenin výkon a zároveň pár krátkých zmínek Chloe Sevigny o spolupráci s Kristen.
+ + + + + + +
Hello everyone, how is it going? I am fine. I had my literature exam on Thuesday. It was in Dutch and I passed it, which was really surprising, but I am really happy I don't have to do it again. But the other exam was a total fiasco, so I will probably have to do that one again. If I get 8.1 from my essay, then I don't have to, so I am still hoping, but it is probably not going to happen, so I am not in very good mood, because it is the most boring shit I have ever had to learn, like seriously. I never had more boring subject and I was one year on VŠE Economics school in Prague having a subject about sustainable development. But whatever, it is life. I have accept it as it is. It is my fault I didn't pass the exam, now I know what to focus on. Whatever. About what is not going on at this blog. Articles are not published and I hate it, but I had a really hard time with finishing exams and I probably still will, so I didn't really have time to make some articles up out of nowhere. Kristen kind of disappointed me, because she didn't go to Sundance. Don't get me wrong, she didn't disappoint me because she didn't go, but in terms of this blog, because I don't have almost anything to write about. Kristen didn't go because of colliding schedule. She wouldn't miss Sundance if it wasn't for something important, because she loves it there and the movie is really important to her, but it just wasn't ment to be. What bothers me is, what the colliding schedule means. Maybe she is working on some new project we don't know about. I hope we will find out more soon.

But anyway, with or without Kristen, 'Lizzie' movie about famous assumed murderer Elizabeth Borden, have premiered at Sundance Film Festival last week and so far, the reactions are mostly possitive and Kristen's performance is highly praised. She wasn't nominated for any of the big awards this year either for Personal Shopper, which makes me so mad, but people are actually talking about this role being her best role ever and really putting her into a possition she has never been before. Kristen plays Bridget Sullivan, an Irish immigrant, who came from Ireland to the US and works as a maid at the Borden family house. And hear me now: Kristen is doing an Irish accent in this movie and that is fucking hard to do. Some people even say, that if you close your eyes, it is like Saoirse Ronan is talking to you, so I expect that she is actually really good. Let's see what some Irish people have to say about it, when this movie comes out to theaters. Well, after watching various old interviews with Kristen, I decided to write at least something today. I decided to publish some short first reactions to the movie, especially Kristen's performance, mostly from twitter, and also some quotes by Chloë Sevigny, who speaks fondly of Kristen.

"Stewart, as Maggie nee Bridget, decked out with an impressive Irish lilt and a mournful façade so morose it would distress homeless puppies, provides more evidence of an impressive range of vulnerability" (IOnCinema)
"Kristen, jako Maggie alias Bridget, vyšperkovaná impozantní irskou melodičností a truchlivou fasádou tak smutnou, že by utrápila štěňata bez domova, přináší další důkaz o působivé škále zranitelnosti." (IOnCinema)

"Kristen Stewart's performance as Bridget Sullivan is just another incredible performance to add to the actress' constantly growing filmography. The role of Bridget is unlike anything that we have seen Stewart tackle before and is I believe the first time that she does an Irish accent. I swear that If you close your eyes when Bridget is on-screen talking, you would think that Saoirse Ronan was talking." (We Live Entertainment)
"Výkon Kristen Stewart v roli Bridget Sullivan je dalším úžasným výkonem k přidání na seznam hereččiné konstantně rostoucí filmografie. Role Bridget je naprosto jiná, než v jaké jsme Stewart mohli vidět kdy dřív a tuším, že je to poprvé, kdy dělala irský akcent. Přísahám, že když zavřete oči když Bridged na plátně mluví, mysleli byste si, že mluví Saoirse Ronan." (We LIve Enterdainment)

"Kristen Stewart shows us once again why she truly is one of the best actresses working today." (We Live Entertainment)
"Kristen Stewart znovu ukazuje, že je skutečně jednou z nejlepších hereček, které dnes pracují." (We Live Entertainment)


"Kristen Stewart is also very good as Bridget. Her quiet, mournful expressions are well-suited to an Irish immigrant, alone in a new country, far from her family." (Awards Circuit)
"Kristen Stewat je také velmi dobrá jako Bridget. Její tichá, truchlivá vyjádření a výrazy tváře se velmi hodí k irské imigrantce, samotné v nové zemi, daleko od její rodiny." (Awards Circuit)

"Which leads me to Kristen Stewart. Pulling off an Irish accent and baring herself both of body and soul, I believe this could possibly be the best performance I have seen Stewart give yet. The film may belong to Chloë Sevigny but somehow Stewart is able to sneak up and steal the entire film from behind her. And when they are both on screen at the same time? The results are magic, as their impulses, confusion, and intimacy carries the film's emotional weight." (Next Best Picture)
"Což mě vede ke Kristen Stewart. Zvládnutím irského akcentu a obnažením jak těla, tak duše, věřím tomu, že tohle by mohl být skutečně nejlepší výkon, který Stewart kdy předvedla. Film může patřit Chloë Sevigny, ale nějakým způsobem je Stewart schopná vplížit se na scénu a ukradnout celý film pro sebe. A když jsou na scéně obě dvě najednou? Výsledky jsou magické, když jejich impulzy, zmatení a intimnost nese emocionální váhu filmu."


"Lizzie je částečně o zlomeném srdci, částečně příběh zakázané lásky a sakra, že se začnou ke konci dít šílené věci. Mluvím o násilně intenzivním finále - skvělé výkony od Chloe Sevigny a Kristen Stewart."


"Lizzie je silný film. Nádherně natočený, sestřihaný, napsaný, zrežírovaný a především obsazený."

"Zrovna jsem zkouknul Lizzie v Sundance: fascinující teorie o vraždách Bordenových. Sevigny a K-Stew jsou tu znamenité."

"Opravdu si myslím, že Kristenina role v Lizzie je její nejlepší vůbec Jak násilně silný film"


"Lizzie v Sundance byl filmařsky skvělá podívaná na nitro žen a ve své podstatě ženská interpretace spravedlnosti. Miluju to."
"Opravdu se mi líbil film Lizzie a Kristen byla skvělá! Její role byla opravdu výzva a ona to zvládla skvěle!"

"LIZZIE - pohled za scénu událostí, které vedly k vraždám Bordenových. Zkušeně zahráno, intenzivně a zručně. Chloe Sevigny vám utkvěje v mysli jako Lizzie Borden. Role Maggie Kristen Stewart je jiná než co kdy dřív natočila."CHLOË SEVIGNY ABOUT KRISTEN:

Jaké bylo pracovat s Kristen Stewart?
"Byla skvělá. Byla jsem jí opravdu uchvácená a skoro jsem až žárlila v určitých ohledech.
Není divu, že má takovou kariéru, jakou má, protože je brilantnía má hodně co nabídnout
a pracuje tak tvrdě a je vždycky připravená a má během chvíle tolik nápadůa o všem chce
diskutovat. Vpadla tam jako tahle síla a všemi námi otřásla. Přála bych si, abych měla takovéhle
schopnosti když jsem byla v jejím věku, nebo vlastně i dnes."


[O Kristen kolem 2:00]


 

1 person judged this article.

Comments

1 Katie* Katie* | Web | 26. january 2018 at 19:58 | React

Tak k jedné úspěšně složené zkoušce gratuluju a s tím druhým ti budu držet palce, aby ti to nakonec vyšlo tak, abys test nemusela opakovat. Já teda v zimní semestr neměla předmět u kterého bych se takhle vyloženě nudila... Teda úvod do literatury nebyl nejlepší, ale horší to bylo na té fildě :D Tak ti budu držet palce :)
Docela mě zamrzelo a taky překvapilo, že Kristen na premiéru na Sundance nedorazila, ale co se dá dělat, život jde dál. Snad to bylo z toho důvodu, jak píšeš, že měla schůzky ohledně nějakého nadcházejícího projektu. Třeba to byli ti Charlieho andílci :D Ráda slyším, že film "Lizzie" měl dobrou premiéru a odnesl si pozitivní kritiku :) Už jsem na ten film hodně zvědavá a taky teda na ten Kristenin irský přízvuk! To jí budeme beztak prd rozumět :D

2 jennacoleman-daily jennacoleman-daily | Web | 28. january 2018 at 11:49 | React

Tak aspoň gratulujem že tam tu porvú skúšku si dala dobre a držím veľmi palčeky že aby aj ta druhá čo si hovorila že dopadla horšie bola aspoň tak aby si ju nemusela opakovať. Je smutné že Kristen sa neobjavila na premiére v Sundance ale tak verím že mala pre to nejaký dobrý dôvod. A som zvedavá na ten film aj s Kristenin írskym prízvukom, jak sa jej podaril.

3 Steeeva Steeeva | Web | 29. january 2018 at 19:00 | React

mno tak to je skvelé, že si tu skúšku dala, mno a sú esej tak držím ti palce aby to dobre dopadlo a nemusela by si to opakovať ozaj tu to prajem keď už máš ďalšie nervy ohľadom tvojho tata, aj keď to nie je nič vážne tak ako si napísala je to operácia, tak dúfam, že hlavne toto bude v pohode ;-), mno a čo sa týka Kris tak to mi je ľúto, že sa tam neukázala, aj ja som sa ma to veľmi tešila ale čo už, dúfam, že je v pohode, mno a na film som teda zvedavá, reakcie na to sú super a na ten akcent fakt parádne, celkovo na jej herecký výkon bol naozaj dosť dobrý, za to mám tiež radosť :-D

4 Merylka Merylka | Email | Web | 31. january 2018 at 11:45 | React

Já se strašně moc na tenhle film těším, řekla bych, že přesně jak to říkají v těch recenzích, že Kristen uvidíme v úplně jiném svelte, v úplně nové roli a nové výzvě a na to se právě strašlivě moc těším. Takže jsem na film hodně moc zvědavá :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama