Kristen will attend 71st Cannes Film Festival! But...

19. april 2018 at 1:02 | Angie.

Před několika dny byl zveřejněn seznam filmů, které budou mít letos premiéru na filmovém festivalu v Cannes a kterých 20 filmů bude soutěžit. Byla jsem poměrně zklamaná, že ani jeden z Kristeniných projektů tam letos svou premiéru mít nebude, protože za posledních několik let tam mělo premiéru už několik jejích filmů. Konkrétně pak třeba On the Road, Clouds of Sils Maria, Personal Shopper nebo Café Society, a vloni ve speciální sekci k 70. výročí dokonce i její první režisérský počin - krátký film Come Swim. Začínala jsem se pomalu smiřovat s tím, že Kristen kromě toho, že letos vynechala Sundance, tak vynechá i Cannes. Nemohla jsem se ale víc plést a jsem ráda, že jsem se pletla. Kristen se totiž objeví v Cannes a nejen to. Kristen se letos stala jednou z porotkyní v soutěži! Co to znamená? Konkrétně to, že by měla jít na premiéry všech 20 soutěžních filmů, být v Cannes po celou dobu festivalu, tedy od 8. do 19. května a k tomu se zůčastnit photocallu a tiskové konference na začátku festivalu a tiskovky a závěrečného ceremoniálu na konci festivalu. To z letošního Cannes činí akci, která by mohla přinést celkem 24 různých událostí během 11 dnů. Reálně tedy nepředpokládám, že by Kristen u všech premiér absolvovala i červený koberec. Minimálně bychom ale měli mít fotky ze 4 akcí, na kterých by se měli porotci objevit a dost možná čichám čichám i nějaké ty portréty nebo rozhovory, které sice zas budou všechny předabovaný, protože zabít francouze, ale budou to rozhovory! Osobně si myslím, že je to pro Kristen velká čest a velká příležitost a jsem opravdu zvědavá, co z toho nakonec vzejde. Jsem z toho osobně hodně nadšená a těším se, že se v Cannes i letos ukáže a to už za pár týdnů! Tím, jak teď Kris neměla moc žádné novinky, tak je tahle zpráva trochu jako smilování... :D Pod článkem ještě seznam všech porotců v čele s Cate Blanchett.
+ + + + + + + +
I was very disappointed few days ago when the list of films that premiere at Cannes Film Festival came out and none of Kristen's films was on it. Not Lizzie, not JT... I expected, that Underwater won't be selected, but I kind of hoped that Lizzie or JT could get there. Obviously not fancy enough for Cannes, or I don't know how they choose it, BUT I was surprised when I came home today because Kristen is actually still attending this year's Cannes Film Festival. She was there several times before with On the Road, Personal Shopper, Café Society, Clouds of Sils Maria and last year as a director with her short film, which premiered in a special 70th-anniversary selection. This year, she will be there too, but she will have a brand new role to play there. She is going to be part of the jury! Which is, I believe, an honour for her and it is also exciting news for us. Why is it so exciting for as is the fact, that Kristen should be attending a premiere of every film that is part of the competition, which is about 20 films. She should also attend other additional events, like for example jury photocall and press conference on the first day of the festival, as same as a press conference on the last day of the festival and of course a closing event. Ok ok ok, calm down. I know, it's a lot to take, like... 20 premieres? Say whaaaat?! It doesn't mean she will attend all the red carpets, of course, only that she is going to be at the premiere itself, but there is basically 100% chance she will attend at least four events from which we will have photos. I hope she will show up at some of the red carpets, but if not, she will definitely attend that photocall, those two press conferences and the closing event, if, of course, nothing unexpected happens. I am really excited! Like seriously, this is the best news in months. Kristen doesn't have much news and did not have recently, so this is kind of what I hoped for, especially after she didn't go to Sundance to promote Lizzie. This years Cannes Film Festival takes place between May 8 and May 19. Here is the whole jury for year 2018 with Cate Blanchett as a president:


THE JURY 2018
Cate Blanchett - President
(Australian actress, producer)

Chang Chen
(Chinese Actor)

Ava DuVernay
(American writer, director, producer)

Robert Guédiguian
(French director, writer, producer)

Khadja Nin
(Burundian songwriter, composer, singer)

Léa Seydoux
(French actress)

Kristen Stewart
(American actress)

Denis Villeneuve
(Canadian director, writer)

Andrey Zvyagintsev
(Russian director, writer)

Chang Chen
(Chinese Actor)
 

Be the first one to judge this article.

Comments

1 Katie* Katie* | Web | 20. april 2018 at 20:11 | React

Já když jsem si tuhle zprávu před několika dny četla, tak jsem si úplně říkala, že ty z toho budeš mít ohromnou radost :D Myslím si, že Kristen, vzhledem k tomu, že filmový festival v Cannes absolvovala hned několikrát, je pro porotu výbornou kandidátkou a jsem ráda, že si na ni vzpomněli :) A taky je super, že Cate Blanchett tomu celému bude velet :D Jinak byť to zní teď dobře, že bude spousta novinek a tak, radši se vážně psychicky připrav. Já pamatuju, když Jessica Chastain byla tuším vloni taky v porotě a byl to masakr :D Ačkoliv ona těch akcí stíhá fakt milion, ale určitě se máme na co těšit :)

New comment

Log in
  Don't you have your own web yet? Create it for free on Blog.cz.
 

Actual articles

Reklama